برای استفاده از هیتر ها در مرغداری ها و گلخانه ها به نکات زیر توجه کنید

در گلخانه ها باید به این مسئله توجه داشت که وجود کربن دی اکسید بیش از اندازه مجاز باعث پژمرده شدن گل و گیاهان می شود. همچنین گردش درست هوا در گلخانه و پخش یکنواخت گرما در آن نیز از مهمترین مواردی است که باید دائما به آنها توجه داشت. لذا در هنگام انتخاب هیتر گلخانه باید این فاکتور ها را در نظر داشته باشید.

در مرغداری ها و برای پرورش طیور مستقیما با موجود زنده و در حال رشد در ارتباط هستید. لذا باید میزان دقت و توجه خود به جریان هوا، پخش شدن یکنواخت گرما و عدم وجود آلاینده های گازی در هوا بیشتر کنید. این فاکتور ها را به راحتی می توانید با انتخاب یکهیتر مرغداری مناسب برطرف کنید و راندمان پرورش مرغداری خورد را بیشتر کنید.

هیتر جت ها به دلیل عدم برخورداری از دودکش، تقریبا راندمان 100 درصدی دارند. یعنی تقریبا صد درصد از گرمای حاصل از سوختن انرژی را به محیط می دهند. هیتر جت ها گزینه های مناسبی برای استفاده در مرغداری ها هستند.

راهنمایی در خرید هیتر مرغداری و گلخانه ای

شما برای پرورش گل و گیاه در گلخانه خود، با توجه به نوع گیاه در حال پرورش، می توانید از هیترهای فن بغل با خروجی در سقف یا پایین گروه صنعتی اسکندری استفاده کنید.

و برای پرورش طیور در مرغداری ها از هیتر جت ها و هیترهای فن بغل با خروجی در سقف و روبرو استفاده کنید.

هیتر چیست؟

هیتر یا این که بخاری وسیله ای است که با به کار گیری از آن حرارت مایحتاج کارخانجات , گلخانه ها , مرغداری ها , سالنهای رشد قارچ و طیور را تامین می نمایند . این دستگاه ها در گونه های گوناگون نظیر گازی , گازوئیلی , برقی و دوگانه سوز ساخته می شوند

 

تامین حرارت در جاهایی که جانواران و گیاهان را رشد می دهند از درجه اهمیت بالایی برخوردار‌است . دما از نیازات دوچندان حساس و واجب در رشد موجودات زنده است و در شرایطی که به طور دقیق تهیه و تنظیم نشود شاهد کاهش بازده خوا هیم بود . فاکتورهای مختلفی در ساخت هیتر ها دست به دست هم می دهند تا دستگاه از کیفیت و بازده بالایی برخوردار باشد .

 

منظور از بازده هیتر یا این که بخاری چیست؟

منظور از بازده هیتر این است که چند درصد گرمای حاصل از مصرف انرژی صرف گرم کردن محیط می شود و چند درصد تلف می شود . براین اساس در شرایطی که یک هیتر ۷۰ درصد گرمای حاصل از مصرف سوخت را به داخل محیط منتقل نماید و قسمتی به طور دود از فضای متبوع بیرون شود , در این شرایط گفته می شود که بازده هیتر ۷۰ درصد است .

 

اشکال هیترها از نظر پباده سازی

هیترهای صنعتی از نگاه پیاده سازی به اشکال متفاوتی تقسیم بندی میشوند که  این تقسیم بندی به شرح زیر است :

 

هیترهای با تکنولوژی فن بغل و خروجی در روبرو

در‌این هیترها از دوتا فن ۷۴*۷۴ دمنده استفاده می شود . فن ها در بغل دستگاه و خروجی ها در روبرو قرار می‌گیرند .

این هیترها معمولا برای تامین حرارت ضروری گلخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند . پباده سازی این هیترها به‌این مدل است که معمولا از دو فن در بغل دستگاه و خروجی ها در روبرو قرار می‌گیرند . بسته به اینکه در گلخانه چه گونه مواد غذایی کشت می شود می بایست فن ها را در بخش بالایی یا این که پایینی دستگاه به کار انداخت .

به عنوان مثال در گلخانه های خیار و گوجه بایستی حرارت از بخش زیر به ریشه بوته ها رسانده شود تا رشد و نمو محصول ها به طور قابل توجهی ارتقا پیدا نماید . این روش در گلخانه های کشت خیار و گوجه بهتر است از هیتر گلخانه که خروجی آنها در بخش زیر و روبرو قراردارد استفاده فرمائید .

البته در گلخانه های رشد گل حرارت می بایست از بالا و به طور یکنواخت به گل ها رسد تا گل ها پژمرده نشوند . بدین ترتیب درین گلخانه ها خوبتر است از هیترهای با خروجی بالا و روبروی فن ها به کار گیری نمائید .

 

هیترهای با تکنولوژی فن در بغل خروجی در سقف

در‌این بخاری های صنعتی فن ها در بغل ولی خروجی در سقف قرار می‌گیرند . این دسته بخاری های صنعتی برای به کارگیری در گلخانه ها , مرغداری ها , تالار های رشد قارچ و مرغداری ها کاربرد دارند و شما با دقت به نیازتان و مکانی که می‌خواهید آنجا را گرم فرمائید , می‌توانید از این دستگاه ها به کار گیری فرمائید .

 

جت هیترها

جت هیترها بخاری هایی می‌باشند که به دلیل عدم برخورداری از دودکش , ۱۰۰ درصد گرمای حاصل از سوختن انرژی را به محیط می دهند . در ساختار این بخاری ها به دلیل این‌که دودکش وجود ندارد , دود حاصل از سوختن گاز یا این که گازوئیل هم به محیط داده می شود و در نتیجه گرما به هدر نمی رود . به جت هیترها , هیترهای موشکی هم گفته می شود .

 

هوادهی و حرارت دهی هیترها را با چه معیارهایی می سنجند؟

حرارت دهی هیترها را با به کار گیری از معیاری به اسم کیلوکالری می سنجند . منظور از کیلوکالری میزان حرارتی است که بوسیله دستگاه در طول یک ساعت تولید می شود . هرچقدر فضای ما یحتاج بزرگتر باشد نیاز به حرارت بیشتری است و می بایست از دستگاهی با توان کیلوکاری بالاتری استفاده شود .

هوادهی هیترها به فن های مورد استفاده در دستگاه ها مربوط است . توان هوادهی هیترها با به کارگیری از معیاری به اسم دبی معقول می شود . مراد از دبی حجمی از سیال است که در وارد زمان از یک برهه زمانی معین عبور می نماید . دبی هوادهی هیترها بر حسب متر مکعب در ساعت است .

 

چه عواملی بر ارزش هیترها تاثیر میگذارند

همانند بقیه امکانات و دستگاه های صنعتی , عواملی مثل کیفیت قطعات مورد استفاده , گارانتی و سرویس های بعد از فروش , گنجایش دستگاه ها بر بها هیترها تاثیر میگذارد . در ساخت هیترهای مجموعه صنعتی اسکندری با برندهای آرارات , سوپر آرارات , پی اف و سوپر پی اف از با کیفیت ترین قطعات ساخت ایران مثل فن های دمنده و مشعل ایران رادیاتور استفاده می شود .

استفاده از مواد اولیه مناسب و قطعات مطلوب نظیر تابلو برق خود کار , سوپاپ اطمینان , ورق های گالوانیزه گرم مرغوب , شاسی فولادی , مصرف انرژی با صرفه و برخورداری از استانداردهای ملی بین المللی از سایر عامل ها تاثیر بر بها هیترهای صنعتی است .